STREFA WIEDZY:

narkotyki

literatura

listy

linki

prawa pacjenta

ZADZWOŃ:

61 868 72 27

61 867 98 04

61 867 98 03

NAPISZ:

poznanmonar.org

ADRES:

ul. Michała Sobeskiego 2

60-579 Poznań

DOJAZD:

tramwaje: 2, 7, 17, 18

autobusy: 50, 56, 61, 82, 91, 95, 718, 719, 833

 

Stowarzyszenie MONAR

Poradnia Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień w Poznaniu

Aktualności| Oferta | PROGRAMY-PROJEKTY | Szkolenia | Zespół | Strona Główna


PROGRAMY WSPÓŁFINANSOWANE:

 

URZĄD MIASTA POZNANIA

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych

 

SZKOLENIE: "Dopalacze i narkotyki – diagnoza problemów i formy działania"

 

 

SMAK ŻYCIA Zapewnienie dostępności pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych i osób zagrożonych uzależnieniem: Programy postterapeutyczne dla osób uzależnionych od narkotyków.

 • GRUPA TRENINGOWO-TERAPEUTYCZNA

 • WEEKENDY Z ROZWOJEM OSOBISTYM

 • WARSZTATY AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ

 • WARSZTAT KOMPETENCJI RODZICIELSKICH

 • PRACOWNIA KOMPUTEROWA

 • PORADY PRAWNE

 • FRED GOES NET Zajęcia warsztatowe „FreD goes net” są przeznaczone dla młodych osób (13-25 lat), które eksperymentują z narkotykami, tzw. dopalaczami i alkoholem i często zostały już przyłapane na posiadaniu nielegalnych substancji psychoaktywnych.

                                            Więcej informacji….

   

  KRAJOWE BIURO
  DO SPRAW PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII

   

  FRED GOES NET  

  Zajęcia warsztatowe „FreD goes net” są przeznaczone dla młodych osób (13-25 lat), które eksperymentują z narkotykami, tzw. dopalaczami i alkoholem i często zostały już przyłapane na posiadaniu nielegalnych substancji psychoaktywnych.

  Program warsztatowy trwa 8 godzin (podzielone na 2 lub 3 spotkania) i poprzedza go konsultacja indywidualna z jednym z trenerów. Uczestnicy, którzy otrzymają certyfikat ukończenia zajęć mają szansę zostać zwolnieni z konsekwencji prawnych (szczególnie osoby, które zostały pierwszy raz przyłapane na posiadaniu niewielkiej ilości narkotyków).

  W zajęciach warsztatowych wykorzystywane są techniki Dialogu Motywującego.

  Prowadzący terapeuci są certyfikowanymi trenerami profilaktyki uzależnień „FreD goes net”. Posiadają rekomendację Krajowego Biura Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii w Warszawie. 

  Zajęcia odbywają się w każdym miesiącu (II połowa). Wcześniej należy zadzwonić do sekretariatu i umówić się na konsultację z jednym z trenerów.

                                            Więcej informacji….

   

   

  FUNDUSZ ROZWIĄZYWANIA
  PROBLEMÓW HAZARDOWYCH

   

  Program opieki i terapii patologicznych hazardzistów, osób z innymi uzależnieniami behawioralnymi, ich bliskich i rodzin.

  Wspieranie działań służących rozwiązywaniu problemów wynikających z uzależnień od hazardu lub innych uzależnień behawioralnych.

  Program jest skierowany dla osób uzależnionych behawioralnie tj. od hazardu, Internetu, komputera, pracy, seksu, zakupów, jedzenia itp. oraz dla członków ich rodzin.

  Każda osoba zgłaszająca się do poradni odbywa konsultację, której celem jest wstępne rozpoznanie problemu. Na podstawie tej konsultacji podejmowana jest decyzja o kontynuowaniu procesu diagnostycznego i objęcia pomocą lub zaproponowaniu skorzystania z innej formy pomocy.

  Osoby niepełnoletnie zgłaszają się na konsultacje wstępne w obecności rodzica lub opiekuna prawnego.

  Po odbyciu konsultacji wstępnej przeprowadzana jest diagnoza, a następnie rozpoczyna się terapię z wyznaczonym terapeutą.

   

                                            Więcej informacji….